راهنمای خرید دستگاه فشارسنج

انتخاب بهترین فشارسنج خانگی
اگر تصمیم دارید فشار خون خود را در خانه اندازه گیری نمایید نیاز به فشارسنج خانگی دارید. فشارسنج های خانگی در انواع مختلف موجود می باشند اما مساله مهم این است که از دقت فشار سنج و مناسب بودن آن برای خود اطمینان حاصل کنید.

فشار سنج های بازویی بهتر هستند

فشار سنج های اتوماتیک
فشار سنج های خانگی انواع مختلفی دارند اما راحت ترین آن ها فشار سنج های تمام اتوماتیک (دیجیتال) است. به جای فشارسنج مچی یا انگشتی فشارسنج بازویی را انتخاب کنید. فشار سنج های بازویی معمولا دقیق تر بوده و نتایج همسانی را به شما ارائه می دهند.

از دقت فشارسنج تان اطمینان حاصل کنید
مطمئن شوید فشار سنج خانگی که انتخاب کرده اید از نظر دقت در فهرست فشار سنج های مورد تایید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی قرار داشته باشد یا از طریق شرکتهای معتبر با مجوز قانونی وارد کشور شده باشند. فشارسنج های دیجیتالی که در این فهرست قرار دارند برای اطمینان تست های مختلفی را گذرانده اند تا شما و پزشک تان بتوانید به نتایج این فشار سنج اعتماد کنید.

فشارسنجی مناسب سایز بازوی خود انتخاب کنید
فشارسنج بازویی دارای بازوبندی است که به دور بازوی شما بسته می شود. در صورتی که سایز آن مناسب بازوی شما نباشد نتایج فشار خون تان دقیق نخواهد بود. بازو بند فشار سنج را میان بازو و آرنج تان ببندید. سایز مناسب را از جدول زیر انتخاب کنید.
سایر فشار سنج بازویی
اندازه به سانتی متر اندازه به اینچ اندازه بازو بند
۱۸-۲۲ ۷٫۱-۸٫۷ کوچک
۲۲-۳۲ ۸٫۸- ۱۲٫۸ متوسط
۳۲-۴۵ ۱۲٫۸-۱۸ بزرگ
بیشتر فشار سنج های خانگی در سایز متوسط هستند. برای سایر سایزها می توانید به طور جداگانه سفارش دهید.

فشارسنج دیجیتالی را مناسب بودجه تان انتخاب کنید
فشار سنج ها قیمت های مختلفی دارند و قیمت آن ها معمولا بستگی به تعداد سایر ویژگی های اضافه ای مانند حافظه دارد. تمام چیزی که برای اندازه گیری درست فشار خون تان نیاز دارید یک فشار سنج مورد تایید و یک قلم برای ثبت نتایج است. هرچند ویژگی های اضافی می توانند مفید باشند اما ضروری نیستند. فشارسنجی را انتخاب کنید که قیمت آن برایتان مناسب باشد.

فشار سنج خانگی تان را کالیبره کنید
از آن جایی که فشار سنج تان اتوماتیک است برای اطمینان از نتایج آن حداقل هر دو سال یک بار نیاز به کالیبره شدن دارد. برای کالیبره کردن فشار سنج باید دستگاه را به شرکت سازنده ارسال کنید. احتمالا این خدمات رایگان نخواهد بود.

منبع : انجمن فشارخون انگلیس